Borověnky

pěvecký soubor

Amatérský pěvecký soubor z obce Borek

nedávno oslavil své 20. výročí existence. Sbor, který se snaží zpříjemnit chvíle na různých akcích, vystupuje v lidových krojích a dobových kostýmech.

Historie

Sbor se poprvé představil veřejnosti v září 2001 a od té doby uskutečnil již více než sto vystoupení. V repertoáru má přibližně 150 písní různých žánrů a jejich vystoupení jsou vždy doplněna o příslušné kostýmy. V současné době tvoří Borověnky devět žen a název souboru odkazuje na borovice, které rostou v nedalekém okolí. 

O souboru

I když si zpívají především pro radost, jejich vystoupení potěší i návštěvníky různých oslav, jako jsou například narozeniny nebo srazy důchodců. Borověnky se nejčastěji představují v překrásných svátečních krojích, ale k dispozici mají také pracovní kroje, dobové oblečení, country, sportovní, cikánky a vánoční kostýmy.

Borověnky se staly důležitou součástí kulturního života Borku a jejich vystoupení se těší velkému zájmu obyvatel. Sbor je nejen skvělou ukázkou lidové kultury, ale také důkazem toho, že hudba dokáže spojovat lidi různého věku a zájmů. Ať už zpívají pro sebe nebo pro své posluchače, Borověnky přinášejí radost a pohodu, kterou lze v dnešní uspěchané době jen stěží najít.