Kultura a akce

v Borku

Nejbližší události

Tradiční borkovské akce a události

Masopustní rej

Jednou za dva roky se na Borku koná tradiční rej kostýmů a masek. Za doprovodu hudby projde průvod celou vesnici a je tak příležitostí nejen pro oblíbenou zábavu, ale i přátelská setkání.

Pálení čarodejnic

Klestí, chrundí, třísky a polínka, plotové plaňky a řeznická prkýnka.. a k tomu když se přidá jedna stará čarodejnice, tak je z toho báječný večer společné zábavy a rozloučení se s jarem. 

Dětský den

Každoročně se loučíme se školním rokem a vítáme letní prázdniny borkovským dětským dnem plným her a soutěží. Ty jsou hlavně pro děti, ale až se setmí, příjdou si na své také rodiče při přátelském posezení a tanci při živé nebo reprodukované hudbě. 

Halloweenský večer

Vydlabat dýni, obalit se pavučinou a vyrazit za plamenem svíčky. Na konci října každý rok pořádáme strašidelný večer plný hrůzných her a soutěží nejen pro děti , ale i pro rodiče. 

MDŽ

Příležitostí k setkání není nikdy dost. A tak nezapomínáme ani na borkovské ženy, pro které každý rok připravíme posezení u sklenky a drobného občerstvení. 

Setkání seniorů

každý rok je jedno odpoledne vyhrazeno pouze našim seniorům. Setkání s hudbou, pohoštením je velice oblíbené a nezřídka kdy se protáhne až do večerních hodin.

Mikulášská pohádka

Předvánoční čas patří našim dětem. Každý rok hrají děti dětem a rodičům fantastické divadelní představení. Pokaždé nadšené publikum přesvědčí, že i borkovská mládež moc dobře ví, jak se po „prknech, co znamenají svět“ chodí a že si bouřlivý potlesk zaslouží. A tak se není čemu divit, že si Mikuláš vždycky odnáší prázdný koš. 

Společenský ples

I na Borku dobře víme, co znamená plesová sezóna, a tak nejméně jednou ročně zaplníme taneční parket, ať už pod taktovkou našich hasičů a nebo Borověnek. Za cinkotu skleniček a tanečních střevíčků si až do rozbřesku užijeme zpravidla tématickou zábavu korunovanou bohato tombolou.